Instructor de dans JOBS Scoala de Dans DAnce Time

instructor dans scoala de dans dancetime
Locuri de munca deschise pentru angajare la DAnceTime pe pozitia instructor dans/profesor/coregraf.
Pentru noul sediu angajam 4 colaboratori: doi pe dans sportiv&salsa, unul pe dans popular romanesc si unul pe Tango Argentinian.

RESPONSABILITATI:

Sustine c
onform fisei postului, a programei si polticii scolii lectii de dans de grup pentru adulti si sau/copii, lectii particulare si workshopuri.

Se ofera:

- orar flexibil part-time, 4-5 ore/zi, seara, dupa 17.00, timp de 3-4-5 zile pe saptamana.

- traininguri de psihologie, pedagogie, biomecanica muschilor, articulatiilor.

Cerinte instructor dans sportiv, coregraf salsa, profesor de dans:
- participant/a la concursuri de dans sportiv; (cunoaste si dansurile latino non-sportive ca Salsa)

- persona comunicativa, sociabila.

- rabdare si spirit pedagogic.

- experienta minima 6 luni ca instructor de dans grupe copii/ adulti .

- dornic de perfectionare in predare si invatare a noi stiluri de dans.

- dansator de performanta&concursuri organizate de Federatia Romana de Dans Sportiv;

- constituie un plus pentru tine cunostinte in afara dansului sportiv din dansul contemporan, balet, dans modern si latino (Salsa, Merengue, Bachata), Tango argentinian.

- constituie un plus pentru tine cursuri de pedagogie si biomecanica;

Cum aplici:

Trimite cv + 2 fotografi (tinuta normala, nu de concurs) pe office @ dancetime.ro pentru a aplica la postul de instructor dans /coregraf. Candidatii care indeplinesc cerintele vor fi contactati.

Aplica pentru postul de Instructor Dans sportiv , trimite cv si pentru instructor de dansuri populare romanesti, trimite cv instructor de tango Argentinian.

Scoala de Dans DAnceTime Bucuresti.

Actualizat la 11/02/2017

JOB Instructor dans-clic